SIKÇA SORULAN SORULAR

AKK-AKN

Hizmet Verdiğimiz Süre Boyunca AKN / AKK / KOTA Uygulamayı Düşünmüyoruz.
Paketlerimizde Herhangi Bir AKN/AKK/Kota Yoktur.

Teknik Destek

Ping Problemi Genelde Kullandığınız Cihaz İle Modem Arasındaki Uzaklık ve Engellerden Artış Gösterir. En Etkili Durumlardan Bir Taneside Arka Planda Çalışan Web Programlarıdır. Eğer Gerekli Kontrolleri Sağladıktan Sonra Sorununuz Düzelmemesi Durumunda Arıza Kaydı Bırakarak Ekiplerimizden Yardım İsteyebilirsiniz.
Arızalarınız ve Sorunlarınızı Bize Bildirdikten Sonra Hemen İşleme Alınır. Normal Süreçte Arızanın Çözülmesi 3 iş günüdür. Ancak TBTNET tarafından Değilde Bizim Müdahale Edemediğimiz Alt Yapısal Sorunlarda Gerekli Kurum ve Kuruluşlarla İrtibata Geçerek Arızanınız En Kısa Sürede Çözülmesi İçin Çalışıyoruz.
Teknik Destek Ekibimiz Bu Alanda Uzmanlaşmış Ve Uzun Süre Eğitim Almış Kişilerden Oluşmaktadır.
0850 650 00 41 Numaralı Çağrı Merkezimizden WhatsApp Destek Veya Facebook, Twitter Üzerinden Destek Alabilirsiniz.
Kurulum ve Arıza İçin Alanında Uzman Takım Arkadaşlarımızla çalışmaktayız.

Müşteri Hizmetleri

Haftanın 7 Günü 24 Saat Kesintisiz Hizmet Veren Çağrı Merkezimiz Bulunmaktadır. 0850 650 0041 numarasından çağrı merkezine ulaşabilirsiniz.

Kurulum ve Aktivasyon

Hayır Dilerseniz Evin Dışından Kablo Çekimi Yaptırabilir Veya Elektrikçi Çağırtarak İç Ankastre Probleminizi Giderebilirsiniz ve Yeni Bir Randevu Alarak İşleminizin Tamamlanmasını Sağlayabilirsiniz.
Saha Ekiplerimiz Evinize Veya İş Yerinize Kadar Kurulum İşlemi Gerçekleştirmedir.
450 TL Aktivasyon ve 400 TL Elit Evde Kurulum Ücreti Alınmaktadır.

Abonelik

Merhum/Merhume’nin Kanuni Varislerinden Birinin Yazacağı İptal Dilekçesi (Ad-Soyad, İmza) ve Ölüm Belgesinin Gönderilmesi Gerekmektedir.
İptal Talebinizi İçin ABONE müşteri hizmetlerinden iptal dilekçe formu talep edip, formun doldurulmuş kopyası ve kimlik fotokopisi ile birlikte info@tbtnet.net e-posta adresine gönderilmesi gerekmektedir.
Sizin Sürpriz Bir Zamla Karşılaşma Olasılığınız Yoktur. Zam Yapma Kararı Aldığımızda Uygulamadan Önce Müşterilerize Haber Verir Seçme Ve Değiştirme Hakkı Sunarız. Taahhütsüz İnternet Kullanırken Sebebi Ne Olursa Olsun İptal Ettiğinizde Sürpriz Fatura İle Karşılaşmazsınız.
AKK/AKN/KOTA Konusunda Olduğu Gibi Taahhüt Konusunda da Hizmet Verdiğimiz Sürece Boyunca Taahhüt Uygulamayı Düşünmüyoruz.
Fiyatlarımız Bir Çok Firmanın Taahhütlü Verdiği Paket Fiyatlarından Azdır. Bizim Amacımız Pahalı Fiyata Taahhütsüz İnternet Değil Düşük Fiyatlara Yüksek Hızlı Taahhütsüz İnternettir.
Bireysel Müşterilerde Herhangi Bir Taahhüt Yoktur.
Paket ve Tarife Değişiklik Talepleri Her Ayın Birinci Günü İşleme Alınıp Uygulanır.
Paket Değişikliğini Müşteri Hizmetlerimizi Arayarak Yapabilirsiniz.

Hız

Eğer Bölgenizde VDSL Altyapısı Mevcut İse Geçiş Yapabilirsiniz. Bunun İçin TBTNET Online işlemlerden Başvuru Yapabilirsiniz.
Bu Kablosuz Özellikli Modeminizin, Telefonunuzun veya Bilgisayarınızın Alıcısıyla İlgilidir.
Oturduğunuz Ev Adresinde VDSL Hat Mevcut İse Öncelikle VDSL İnternet Başvurusu Yapmanız Gerekir. Ankastre Kutusundan Evine Gelen İç Tesisat Kabloları Eski İse Yenilemeniz Alacağınız Hızda Büyük Bir Değişkenlik Gösterir.
ADSL Hat ile En Yüksek Alınabilecek Hız 16 Mbps’e Kadar download 1 mbps’e kadar Upload’tır. Bunun üstünde alınmak istenen hız artık VDSL Olarak Adlandırılmaktadır VDSL Hatta ise 24 Mbps ve Üstü Hizmet Verilmektedir ADSL’de 1 Mbps Olan Upload Hızı VDSL Hatta 3 Mbps ve 4 Mbps Olarak Pakete Göre Değişkenlik Göstermektedir.
Santrale Olan Uzaklığınız, Alt Yapınızın Kalitesi, Alt Yapıdaki Arızalar, Sinyal Gücü, Ev İçi Tesisatınız, Modeminiz, Modeminizin Ayarları Evin Yapısı Modeme Olan Uzaklığınız Modeme Olan Bağlantı Tipiniz Gibi Bir Çok Unsur Aldığınız Hızı Etkiler.

Bilgisayarınız Modeminize Kabloyla Bağladıysanız, Arka Planda Hiçbir Web Uygulaması Çalışmıyorsa, Hiçbir Dosya İndirimi Yapmıyorsanız ve Virüs Programınız Devre Dışıysa Hız Testinize Güvenebilirsiniz. Hız Testini www.speedtest.net Sayfasından Yapar Ve Orada Bulunan Sunucularımızı Seçerseniz Daha Doğru ve Gerçek Değerler Alabilirsiniz.


Not: Hız Testi Yapılırken Yoğunluğa Göre Aldığınız Değerler Değişkenlik Gösterebilir.

Fatura

Fatura Ay Başında Peşin Çıktığı İçin Ay Ortasında Yapılan İptal İşlemlerinde Geri Ödeme Yapılmaz.
Evet, Borç Ödenene Kadar Geçen Süre Boyunca Fatura Otomatik Çıkmaya Devam Etmektedir.
Faturanızın son ödeme tarihi geçtiği halde ödenmemesi durumunda internet hizmetinizin erişimi kullanıma kısıtlanabilir ya da durdurulabilir.Kısıtlama/durdurma işleminden önce aboneye bilgilendirme yapılmaktadır.Kısıtlamaya/durdurmaya neden olan faturalarınızı ödemeniz durumunda internet erişiminiz üzerindeki kısıtlama/durdurma kaldırılır ve mevcut tarifenizdeki hız ile erişim sağlamaya devam edersiniz.Ödenmemiş faturadan dolayı erişimi kullanıma kısıtlanan/durdurulan hatlar için Açma-Kapama ücreti işlem başına vergiler dahil 39,90 TL'dir.
Statik İp Ücreti Aylık 39,90 TL'dir Ve Kullandığınız Süre Boyunca Faturaya Yansıtılır.
Dondurma Ücreti 50 TL’dir. 1 Yılda En Fazla 2 kere ve Toplam 90 Gün İnterneti Dondurma Hakkınız Bulunmaktadır.
Nakil Ücreti 450 TL’dir Nakil Ücreti Yeni Adrese Kurulum Ücretini de İçerir ve Nakil Yapıldıktan Sonraki İlk Faturaya Yansıtılır.
Fatura Her Ayın 1’İnde kesilir 15’i Son Ödeme Tarihidir.
Faturanız En Geç Her Ayın Beşinde Telefonunuza Mesaj Yolu İle İletilmektedir.
Ödemenizin Gecikmesi Durumunda Günlük Herhangi Bir Gecikme Ücreti Alınmamaktadır. Fatura Son Ödeme Tarihine Kadar Ödenmemesi Durumunda Hat Erişime Kapatılır.

Biz Her Ayın Birinde Kullanacağınız Ay İçin Faturanızı Oluştururuz, Siz de Ayın Sonuna Doğru Kullandığınız Ayın Faturasını Öderseniz.

Bu Kısmi Faturalandırma Sistemi Nedir?

Örneğin 10 Ocakta TBTNET’e Abone Oldunuz, 15 Ocak'ta Tüm Kurulum İşlemlerinizi Tamamladık ve Hizmetinizi Kullanmaya Başladınız. İşte Biz o Tarihten İtibaren Hizmetini Faturalandırmaya Başlıyoruz.

Şubat Ayında Size İki Fatura Geliyor. Birisi Ocak'ta Kullandığınız 15 Günlük Dönemi Kapsıyor. Diğeri de Şubat Ayındaki Kullanımınızı. İşte Size Gelen o iki Faturadan Ocak'ta Kullandığınız 15 Günlük Dönemi kapsayan Faturaya Biz Kısmı Fatura Diyoruz. Çünkü Bu Fatura Bir Tam Ay faturası Değil, İlk Abone Olduğunuz Ay İçindeki Kullanımlarınızı Kapsayan Bir Fatura. Bu Fatura Bir Günlük de Olabilir, 29 Günlük de. Ne Kadar Gün Kullanımınızı Kapsayacağı, Hizmetinizin Açıldığı Günle Alakalı. Ayın Son 3 Günü Hizmetiniz Açılırsa, Size 3 Günlük Fatura Gelir.

Ön Ödemeli Değil Ön Faturalama Sistemi İle Çalışıyoruz. Her Ayın Birinde O Aya Ait Faturanız Kesilir ve Telefonunuza Mesaj Yolu İle Fatura Tutarınız İletilir.